Mellemtung sneblad 250cm DELEKS® med pladefæste til traktorer som John Deere, New Holland.
OVERSIGT
LN-250-A frontalt sneblad med universel plade, hydraulisk løft og tilt. Det monteres på traktoren med en robust hurtigfæste-plade. 4 hydraulikslanger på 1,5m for frontal tilkobling. Efter anmodning kan vi levere 4 ekstra hydraulikslanger på 4m med Easy-on system, et hurtigkoblings-system for at forlænge frontslangerne således at de kan kobles til hydrauliske udtag på bagsiden af traktoren. Vores hurtigkoblings-system gør at slangerne kobles til traktorens udtag løbet af få sekunder. Stålskæret er skarpt og kan udskiftes. Efter anmodning kan vi levere sne-bladet med gummiskær. To signallys.
Egnet til alle smale kompakte traktorer med 60-80hk (ikke egnet til brede traktorer), som f.eks. John Deere 3, Ford, New Holland, Massey Ferguson, McCormick eller Carraro. Kan også monteres på lastbiler som Scania, Mercedes, Bulldozer, Volvo osv CE godkendt, 2 år garanti.
FORDELEROG EGENSKABER
Stødsikkert system med 8 stødabsorberende fjedre for at fungere med maksimal sikkerhed.
3 hydrauliske cylindre: venstre / højre / op / ned, italiensk produceret.
Slæbesko for at forlænge bladets levetid og sørge for at det ikke ridse for hårdt i underlaget.
Støtteben med håndsving gør det meget nemt at samle og adskille ved sesong-slut.
Pladefæstet kan fjernes og erstattes med et tre-punktsfæste, EURO eller minilæsser-fæste
Godkendt for kørsel på vej.
LN-A bladet et flerbrugsblad og kan også bruges til rengøring af stalde og indhegninger, vejvedligeholdelse, dræning, landskabsplejeopgaver, sne og forflyttelse af grus / sand hele året rundt.